Aktualności

Zabezpieczenie Przeciwskroplenioweczwartek, 26 sierpnia 2021 15:38

Kiedy potrzebne jest zabezpieczenie przeciwskropleniowe?

Zabezpieczenie paraizolacyjne można również zamontować w hali namiotowej – to szczególnie ważne, jeżeli taka konstrukcja służy jako miejsce, w którym przebywają ludzie lub zwierzęta oraz w przypadku namiotów wykorzystywanych do zadań, które wiążą się z podwyższoną wilgotnością powietrza. Duże ilości pary wodnej powstają na przykład w namiotach stosowanych do celów gastronomicznych lub w halach targowych czy ekspozycyjnych, gdzie przebywa spora liczba osób. W warunkach, gdy temperatura wewnątrz namiotu jest wyższa od temperatury zewnętrznej, para wodna łatwo kondensuje na wychłodzonych ścianach i skrapla się, co jest zjawiskiem niepożądanym. Dlatego właśnie warto zainstalować w takich miejscach dodatkową warstwę paraizolacyjną, która pozwoli uniknąć podobnych problemów.

Jak wygląda zabezpieczenie przeciwskropleniowe w namiotach i halach namiotowych?

Hale Namiotowe firmy POLHAL mogą zostać opcjonalnie wyposażone w profesjonalne zabezpieczenie paraizolacyjne (membrana przeciwskropleniowa) – realizacja takiego zadanie polega na montażu dodatkowej, wewnętrznej warstwy materiału PVC, który zabezpiecza wnętrze hali namiotowej przed skraplaniem się pary wodnej i kapaniem wody wewnątrz namiotu. Do tego celu wykorzystywana jest dodatkowa wewnętrzna powłoka PCV, dzięki wykorzystaniu materiału o wysokiej jakości i odpowiednio dopasowanych parametrach, problem z kondensacją pary wodnej przestaje istnieć. Oczywiście sama  membrana przeciwskropleniaowa  to za mało – potrzebny jest jeszcze fachowy montaż. Specjaliści firmy POLHAL mają ogromne doświadczenie w dziedzinie konstruowania namiotów i do mistrzostwa opanowali tą sztukę. W przypadku powłoki przeciw skropleniowej  ważne jest zachowanie ciągłości materiału, odpowiednie napięcie oraz pełna szczelność połączeń, które są gwarancją skuteczności izolacji.

Dodatkowa membrana przeciwskroleniowa pozwala zachować idealne warunki wewnątrz hal namiotowych, niezależnie od ich funkcji i zastosowania. To idealne rozwiązanie dla namiotów używanych w warunkach zimowych, obiektów służących jako schronienie dla koni, namiotów gastronomicznych, punktów wystawowych i targowych oraz przewoźnych stołówek.


Powrót do listy


HALE | CAŁOROCZNE | NAMIOTOWE | PRZEMYSŁOWE | MAGAZYNOWE
PRODUCENT HAL | NAMIOTÓW HALOWYCH | MAGAZYNOWYCH